„O Ukrajine nič nevieme“

Autor: Vladimír Bednár | 1.3.2014 o 8:47 | (upravené 1.3.2014 o 11:02) Karma článku: 6,55 | Prečítané:  361x

Premiér Fico po zasadaní bezpečnostnej rady SR vyhlásim že Ukrajinu nepoznáme. Vyhlásil to v čase kedy na našich východných hraniciach hrozí vojnový konflikt ktorý by mohol zaplaviť Slovensko väčším počtom utečencov ako máme na Slovensku Rómov. Vyhlásil to v čase kedy on sám kandiduje na funkciu prezidenta.

Predseda vlády SR Robert Fico a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák počas tlačovej konferencie, kde informovali o záveroch rokovania Bezpečnostnej rady SR.Predseda vlády SR Robert Fico a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák počas tlačovej konferencie, kde informovali o záveroch rokovania Bezpečnostnej rady SR.http://www.vlada.gov.sk/

 

 

Slovenska obranná politika je založená na nasledujúcich dvoch pilieroch. Kolektívnej obrane a efektívnej spravodajskej službe ktorá nám umožňuje z predstihom a efektívne reagovať na pripadne bezpečnostne rizika. Premiérové slová však jasne dokumentujú že minimálne jeden pilier našej obranne politiky je absolútne nefunkčný. V širšom kontexte tohto zlyhania sa ukazuje aj zlyhanie rezortu diplomacie ktorý nášho najväčšieho suseda vnímal ako periférnu záležitosť. Nič na tom nemení ani fakt že toto zlyhanie nie je len zlyhaním Premiéra, Vlády SR, spravodajskej a bezpečnostnej komunity a rezortu diplomacie ale je to zlyhaním celej spoločnosti.

Nemá v súčasnej dobe zmysel strašiť tým, čo to znamená mať tu státisíce utečencov ktorý žijú v stanových mestečkách v krajine kde nie je často krát perspektíva ani pre jej občanov. Treba sa s toho len poučiť. Treba si začať klásť otázky ako je obrana tohto štátu zabezpečená? Robí spravodajská komunita skutočne svoju pracú? Akými silami sú schopné prikryť naše hranice ozbrojené sily ak u susedov nastane konflikt? A nakoniec naozaj chcem prezidenta ktorý je za toto zlyhanie najviac zodpovedný?

 

 

Možno vás zaujme :

Najväčšia bezpečnostná výzva

Narodia sa európsky samuraji?

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Spor medzi lyžiarkami a asociáciou ide do finále, výsledok je neistý

Dva alebo desať? Znepriatelené strany sa nevedia zhodnúť ani na tom, koľko sporných bodov riešili.

SVET

Len začíname, nebudeme hrať mŕtve, odkazujú Trumpovi milióny žien

Nový prezident začal rušiť kľúčovú reformu svojho predchodcu.


Už ste čítali?