Spravodajské hry Ľubomíra Galka

Autor: Vladimír Bednár | 22.11.2011 o 16:55 | (upravené 2.10.2014 o 16:50) Karma článku: 3,99 | Prečítané:  842x

Ľubomír Galko (SaS) 22.11.2011: „Ľudsky chápem rozhorčenie a emócie novinárov v súvislosti s kauzou ich údajného odpočúvania, no na druhej strane, ak je podozrenie zo spáchania trestného činu, nie je rozdiel medzi politikom, zamestnancom, podnikateľom, bežným človekom alebo novinárom.“

1) Zákon č. 215/2004 Z. z. o ochrane utajovaných skutočností, § 4, (1) Utajovanou skutočnosťou nemôže byť informácia o

a) nezákonnom alebo nesprávnom postupe alebo nezákonnom rozhodnutí verejných činiteľov a orgánov verejnej moci.

 

2) Zdôvodnenie sledovania novinárov VOS:

http://spravy.pravda.sk/ako-spravodajska-sluzba-odovodnila-odpocuvanie-pozrite-si-fotokopiu-1kb-/sk_domace.asp?c=A111122_120525_sk_domace_p60

 

3) Ľubomír Galko (SaS) 17.1.2011: „Na leteckej základni Sliač sa v súčasnosti nachádza 10 lietadiel typu L-39 Albatros a 12 lietadiel typu Mig 29. Okamžitej prevádzky je schopných po 6 lietadiel.“

 

4) Zoznam utajovaných skutočností Ministerstva obrany Slovenskej republiky a ozbrojených síl Slovenskej republiky, Čl. 1, A, Por. Č. 28. Utajovaná skutočnosť: Údaje o vyčlenených silách a prostriedkoch v pohotovostnom systéme vzdušných síl a ich dislokácia, stupeň utajenia D, V.

 

Vážne je novinár píšuci o masívnom prepúšťaní bez zjavného racionálneho dôvodu vo VOS nepriateľom štátu??? (pozri bod 1,2)

 

Naopak, platia zákony pre každého??? Platia aj pre ministra obrany, ktorý z nedostatku odbornosti prezradí dostatok informácii, aby nielen akýkoľvek analytik OSINT (analytik tajnej služby analyzujúci otvorené zdroje) ale aj úplne bežne rozmýšľajúci človek vedel, že protivzdušná obrana štátu nemôže byť zabezpečená v potrebnej miere? Pretože normy NATO požadujú, aby pohotovosť držali 2 stroje ­+2 záložné stroje, čo by znamenalo, že nie je možné nacvičiť spoluprácu 2 lietadiel pri zachytení nadzvukového vzdušného cieľa, o výcviku súboja 2 na 2 ani nehovorím (na to by ste potrebovali 8 letuschopných strojov. (pozri bod 3,4)

 

 

Možno malo VOS dobrý dôvod na odpočúvanie. Dnes to ešte nikto nevie s istotou povedať. Galko sa dnes bránil, že nemôže odpovedať na otázky poslancov, pretože ide o utajované skutočnosti. VOS je však v podozrení, že porušila zákon. Galko je za ňu zodpovedný. Opäť musím citovať § 4, zákona č. 215/2004 o tom, kedy prestávajú byť tajne veci tajné ?

 

Uvidíme, čo prinesie zajtrajšok.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe má za sebou prvú sezónu v najvyššej lige. Očakávali sme viac, ale nebolo to zlé, hovorí šéf tímu Ralph Denk.

KOMENTÁRE

Menej rande, alkoholu aj sexu. Súčasná doba predlžuje dospievanie

Vek 25 rokov je akoby 18 z minulosti.


Už ste čítali?