Nie je všetko zlé

Autor: Vladimír Bednár | 30.4.2015 o 10:47 | Karma článku: 3,42 | Prečítané:  1072x

Myslím si že je ťažké ma obviniť z toho žeby som podporoval súčasnú vládu. Pred pár rokmi za tej predchádzajúcej sa ma niekto opýtal prečo som si na konferencii o hodnotení obrany prisadol k ľuďom k vtedy opozičného tábora. Moja odpoveď bola jednoduchá. Nie je dôležité kto koho podporuje ale aký je odborník. A pri odborných argumentoch  sa dohodnem s kýmkoľvek. A možno preto môžem povedať občas aj nepríjemnú pravdu.

Napriek mojej politickej antipatii musím skonštatovať  že súčasné vedenie MO urobilo zopár dobrých krokov. Reforma spravodajských služieb, nákupy Spartanov, Land Roverov, UH-60M, to sú kroky ktoré posunuli OS SR naozaj dopredu. Áno môžeme hovoriť o tom že vojenské spravodajské služby sa viac dostali pod vplyv pochybných indivíduí z bývalého VOS. Môžeme diskutovať či cena Spartanov nie je privysoká alebo či boli naozaj potrebné. Môžeme tvrdiť že UH-60 je málo a chyba im vyzbroj. Nemali by sme však v budúcnosti urobiť takú chybu že po zmene vlády prerušíme kontinuitu v týchto projektoch. Stav OS SR dáva dostatok priestoru aby pri ďalších projektoch dokázala svoje schopnosti a aj dosť priestoru aby konštruktívne napravila chyby tej súčasnej (môžeme doplniť počet UH-60M môžeme ich dozbrojiť, môžeme navŕšiť počet nadzvukových lietadiel pri prípadnom prenajme Gripenov tak aby dosiahla zmysluplnú hranicu).

Budúca vláda by tak nemala konať preto že chce dokázať že jej predchodcovia boli neschopný môže alebo že má svoje politické a ekonomické zaujmi ako nám to predviedla 1. vláda Róberta Fica alebo aj súčasná vláda (napr. zrušenie nákupu Aligátorov a podobne). Mala by  tak učiniť pravé preto že bude lepšia ako vláda súčasná a že nemá postranné zaujmi.

Apropo táto vláda sa chystá na ešte 2 ďalšie veľké modernizácie. Nadzvukové lietadla ktoré sú na spadnutie a radary. A tak je potrebné ďalej zintenzívniť kontrolu rezortu obrany aby tých chýb čo bude treba naprávať bolo čo najmenej. OS SR si pri súčasnom stave chyby totiž naozaj nemôžu dovoliť naprávať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Z islamu sa stala kolektívna neuróza (píše Michal Havran)

Ten nešťastný islam domotal Slováčikov, debatujeme o ňom do omrzenia v čase robotizácie a editovania ľudského genómu, v čase, keď máme šance aj na lepšiu budúcnosť.

DOMOV

Poliaci a Švédi čistia Európu od slovenských zbraní

Poliaci rozbili gang pašujúci slovenské zbrane, Švédi na prípade pracujú.

ŠPORT

Od hladu zabíjal prakom holuby, Alves pokoril legendu za pár sekúnd

Futbal vám prinesie len žiarlivosť, pokrytectvo a falošných priateľov, tvrdí obranca Juventusu Dani Alves.


Už ste čítali?